Advertisement
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Limba Română (Romania)

Comments in 'Other Languages' started by GmWM, Oct 21, 2015.

1. GmWM

GmWM Active Member Plugin Developer

Plugins:
    3
    Bun venit in Forumul International al Limbii Romane!

Reguli:
    1. Postati doar subiecte ce se rezuma la PocketMine. ( Sunt permise si alte variante in limita bunului simt ).
    2. Folositi un limbaj decent, inteles de toate persoanele. ( Prescurtarile nu sunt permise, altfel riscati sa nu fi-ti intelesi ).
    3. Nu utilizati alte limbi cand vorbiti unul cu celalalt.
    4. Aratati respect fata de celalalte persoane si incercati sa ajutati cat de mult puteti.
    5. Daca raspunsul dumneavoastra nu coincide cu intrebarea adresata, mai bine nu postati.
    6. Nou venitii se cade sa fie salutati de catre toti, pentru a le arata ca suntem ordonati si respectuosi.
    7. Limba Romana se va folosi doar in acest topic. ( Nu postati in limba romana cand nu sunteti in acest forum international ).
    8. Nou venitii sunt obligati* sa se prezinte. ( Macar cu un 'Buna ziua'. :) )

• Sper ca in urmatoarele saptamani, luni, urmatorii ani, sa ajungem la un numar memorabil de romani pe aceasta comunitate, asa ca alaturati-va cat mai repede! :)
    Multumesc, si le urez fiecaruia un bun venit in Forumul International al Limbii Romane!
    Sa aveti distractie!
    Last edited: Feb 14, 2016
  2. Kailameth

Kailameth New Member

Minecraft User:
    Kailameth
    Salutare tuturor! Se pare că nu sunt prea mulți români pe aici.
  3. GmWM

Plugins:
    3
    Salutare!
    Da, se pare ca nu suntem. In orice caz, am facut acest topic in caz ca si ceilalti romani vor alege PocketMine.
    Distractie placuta! :)
  4. Kailameth

Kailameth New Member

Minecraft User:
    Kailameth
    Am observat că publicul român are la bază copii până in 13 ani sau cel mult adolescenți. Cei mai mulți doar joacă, și nu se ocupă cu partea de dezvoltare.
  5. GmWM

Plugins:
    3
    Intradevar...Ar fi frumos sa fim mai multi pe partea de dezvoltare, insa multi gasesc acest subiect plictisitor...
  6. Kailameth

Kailameth New Member

Minecraft User:
    Kailameth
    Să fiu sincer nu sunt experimentat nici eu cu dezvoltarea când vine vorba de Pocketmine. Am acumulat experiență pe parcurs datorită celorlalte servere de gaming pe care le-am administrat (SA-MP in principal), dar tot mai trebuie să lucrez, in special la partea de programare. Nu prea am lucrat cu PHP până acum; am avut câteva site-uri bazate pe PHP si cam la atât se reduce experiența mea.
    Sper că mă voi acomoda pe viitor.
  7. GmWM

Plugins:
    3
    Sunt si alte limbaje de programare care au mai multe utilitati ca PHP. Eu am facut prostia de a incerca sa le invat pe toate combinate.
    (JS, C#, PHP, Java). Am realizat prea tarziu acest lucru insa de atunci m-am apucat doar de un limbaj care sa-l invat singur si cat de cat bine.

Evident, e mai greu sa programezi decat sa faci de ex. un site. Dar sa fac webdesign imi place mai mult, intrucat cunosc totul mai bine.
    (http://github.com/gmwm)

Sper ca intr-un viitor apropiat sa ajuns a fac mult mai mult decat site-uri sau sa nu cunosc doar un limbaj de programare orientat (nici acela la perfectiune), deoarece asta vreau sa urmez in viata.
    Multumesc!
    Last edited: Feb 28, 2016
  8. NycuRO

NycuRO Active Member

Minecraft User:
    NycuRK
    Salut. Foarte interesanta ideea. Dar,ar fi foarte super daca am face un forum mai extins. Adica unde ne putem cere informatii despre plugin-uri,sa cerem pluginuri daca avem nevoie si restul.
    Poate ca ma cunosti,George,am mai vorbit :))
    Si ,da,am venit aici cu ocazia ca pot obtine niste informatii ( vreau sa fac EnchantmentSignTap plugin ) :))
  9. GmWM

Plugins:
    3
    Sunt cam ocupat prin timpurile astea...
    Te ajut cand imi fac rost de timp. Numai te rog ceva, sa nu ma stresezi. :)

Edit: In legatura cu forumul de care vorbesti...Nu stiu cat succes ar avea; dupa cum observi nu suntem prea multi romani pe aici.

Multumesc.
  10. NycuRO

NycuRO Active Member

Minecraft User:
    NycuRK
    Salut. Mai e cineva activ în forum?

Share This Page

Advertisement